Perspektywy rozwoju polsko-brazylijskiej współpracy gospodarczej - 8 maja 2024

Uprzejmie informujemy, że w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Perspektywy rozwoju polsko-brazylijskiej współpracy gospodarczej”. Wydarzenie będzie miało miejsce 8 maja br. w godz. 11.30 – 13.00 w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Plac Sławika i Antalla 1. W panelu wezmą udział wysocy przedstawiciele stanu Paraná, z gubernatorem stanu na czele. Stan Paraná ma podpisaną umowę o współpracy z samorządem województwa śląskiego. Ze strony polskiej udział wezmą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz reprezentanci niezwykle ciekawego i ważnego projektu Brasilesia.

Bliższe szczegóły znajdą Państwo pod linkiem: https://www.eecpoland.eu/2024/pl/panel/6681.html

Podczas panelu zostanie przedstawiony stan relacji gospodarczych i handlowych między Polską i Brazylią, zaprezentowane zostaną branże i obszary działalności o największym potencjale rozwojowym, możliwości współpracy w dziedzinie nauki, edukacji i kultury oraz rola organizacji wsparcia i rozwoju biznesu w kształtowaniu warunków dla współpracy brazylijskich i polskich firm. Zostanie przedstawiony udany przykład współpracy regionalnej pomiędzy województwem śląskim i brazylijskim stanem Paraná, jego kierunki i perspektywy, programy, działania i dokonania obu regionów w ramach określonych przez cele zrównoważonego rozwoju ONZ (Agendę 2030).

Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim, angielskim i portugalskim, z tłumaczeniem symultanicznym. W razie jakichkolwiek pytań proszę je kierować do organizatorów wskazanych w podanym linku.