PAIH organizuje misję polskich przedsiębiorców sektora górniczego do Argentyny i Chile

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH organizuje misję polskich przedsiębiorców szeroko rozumianego sektora górniczego do Argentyny i Chile. Misja towarzyszyć będzie ważnym targom tej branży Expo San Juan Minera odbywających się w San Juan (Argentyna) w dniach 21 - 23 maja br. oraz Exponor w Antofagasta (Chile) w dniach 3-6 czerwca. PAIH planuje organizację na obu tych imprezach wystawienniczych Polskich Stoisk Narodowych, w których uczestnicy misji będą mogli bezpłatnie uczestniczyć i prowadzić rozmowy z potencjalnymi klientami.

Między wydarzeniami przewidziane są dodatkowe spotkania networkingowe B2B.

Zarówno Chile, jak i Argentyna są państwami o niezwykle silnej branży górniczej. Nic dziwnego; posiadane zasoby miedzi, molibdenu, litu i innych surowców wręcz wymusza rozwój górnictwa. Polska ma już pewne osiągnięcia w relacjach z tymi państwami w tym zakresie. Dostarczamy maszyny górnicze, formowe wyroby gumowe i różne urządzenia zarówno do Argentyny, jak i do Chile. W Chile działa także największa polska inwestycja zagraniczna – kopalnia miedzi Sierra Gorda.

Istnieją perspektywy na dalszą ekspansję polskich firm w obu tych krajach w dziedzinie górnictwa, zarówno handlowej, jak i inwestycyjnej.

Bliższe informacje o misji i targach znaleźć można pod linkiem: https://www.paih.gov.pl/events/misja-polskich-firm-gorniczych-do-argentyny-i-chile/

Tam również znaleźć można link rejestracyjny (przedłużona rejestracja do 19 kwietnia br.) oraz kontakt do osób, które mogą udzielić odpowiedzi na pytania i wątpliwości.